זהו טיול אישי שנערך במידיבוס/אוטובוס עם המדריך דובר עברית,
המתוכנן והמאורגן לכל פרטיו, המאפשר לכם לחוות טיול איכותי בקבוצה פרטית סגורה.

יום 1: ת"א – טביליסי

נפגש בשדה התעופה לטיסת ערב ישירה אל טביליסי, בירתה של גיאורגיה (כשעתיים וחצי). שדה התעופה ממוקם כ-20 דקות נסיעה ממרכז הבירה. נמשיך ללינה לבית המלון במרכז העיר.

יום 2: מצחטה – מקדש ג'ווארי – העיר גורי – עיר המערות אופליסטסיחי

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לבירה העתיקה של גאורגיה – מצחטה. נבקר בקתדרלה של סווטיצחובלי שנבנתה ב-337 לספירה והיתה במשך זמן רב כנסייה אורתודוקסית גאורגית מובילה.

נמשיך משם לאתר מורשת לאומי ע"י אונסק"ו שנחשב לאחד המקומות הקדושים והרוחניים לגיאורגים. מנזר ג'ווארי, או לחלופין מנזר הצלב הקדוש בו לפי המסורת הקימה נינו הקדושה צלב לפני שהמירה את דתם של תושבי העיר לנצרות, ממוקם על ראש גבעה מעל העיר מצחטה ומעל מפגש הנהרות מתקבאר ואראגבי.

לאחר מכן נמשיך לסיור בעיר גורי ששמה נובע מסלע (גוראק) במרכז העיר, שבו יש שרידים של מבצר עתיק. העיר גורי מכונה גם "עירו של סטאלין" ובה מצוי הפסל האחרון של סטאלין בגאורגיה. בעיר מתאפשר טיול בחירה למוזיאון של סטאלין. בנוסף, נבצע טעימות יין במרתף מקומי של איכר גאורגי.

לאחר ארוחת צהרים, נבקר בעיר המערות העתיקה אופליסטסיחי, שפירוש שמה הוא מבצר האלים. אופליסטסיחי הינה אחת הערים הראשונות בגאורגיה, וטרם התנצרות האוכלוסיה הגאורגית היתה העיר מקום פולחן חשוב מאוד.

בסופו של יום נחזור לטביליסי.

יום 3: עיר האהבה – מנזר סנט נינו בבודבה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לעיר Sighnaghi הממוקמת בעמק אלזני שבמזרח גאורגיה. העיר ידועה כעיר האהבה ואכן בעיר זו ניתן להירשם כנשוי בכל שעה במהלך היממה. העיירה הציורית על צלע הגבעה ומוקפת 28 מגדלי שמירה מבוצרים. מהעיירה ניתן לראות נוף עוצר נשימה של עמק אלזני והרכס הקווקזי לו פסגות מושלגות.

נמשיך למנזר סנט נינו בבודבה, מקום מושבם של הבישופים של בודבה. קדושתו של המקום נובעת מקברה של נינו הממוקם בקרבת המקדש, ובשונה ממרבית המקדשים הגאורגים, ניכרת השפעה איטלקית על הארכיטקטורה וציורי הקיר במקדש.

נערוך טעימות יין מקומי במרתף יין יחד עם ארוחת צוהריים ונחזור לטביליסי.

יום 4: טביליסי – הפנתיאון מתאצמינדה – שדרות רוסתוולי

נתחיל את היום בארוחת בוקר במלון, משם נמשיך לסיור מודרך בטביליסי העתיקה – דרך מחוז של אמבטיות גופרית, קניון התאנים, ומבצר נריקלה (מצודת העיר העתיקה).

נמשיך בביקור בפנתיאון מתאצמינדה בהר דוד, הנקרא על שמו של הנזיר דוד אשר הגיע מסוריה כמסיונר על מנת להפיץ את הנצרות בגאורגיה. בפנתיאון קבורים מהאישים הבולטים של גאורגיה, ביניהם סופרים, אמנים, אנשי-אקדמיה וגיבורים לאומיים. מתצפית בית המקדש ניתן לראות כל הפנורמה של העיר טביליסי המבורכת בארכיטקטורה מגוונת המשלבת מודרניזציה עם מסורת.

נערוך סיור בשדרות רוסתוולי (השדרה המרכזית של הבירה) הנקראת על שמו של המשורר הגאורגי מימי הביניים שותא רוסתוולי.

נסעד במסעדה מסורתית גאורגית בשם "בית הישן" ונחווה טעמים של המטבח המפותח הגאורגי יחד עם התוכנית אמנותית.

יום 5: טביליסי – בית הכנסת הגדול – תל אביב

נקום בבוקר לארוחה אחרונה במלון ונמשיך לבית הכנסת הגדול של טביליסי השייך לקהילת יהודי אחלציחה, אשר באופן מסורתי פונה לכיוון ירושלים.

לאחר ארוחת צהריים, נמשיך לשדה התעופה בטביליסי. לאחר שננחת בתל אביב ונערוך סידורים פורמאליים נפרד חזרה לבתים.

גלריה

Loading...